KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13491149
*
nr 1349 1149
Wilhelm Behm
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskapsmotiv. Olja på duk, 24x36cm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:08:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 16:55:59
1
350 kr
26/9 15:34:46
2
350 kr
26/9 15:34:46
1
350 kr (Budbetjänt)
28/9 14:26:55
1
500 kr
28/9 14:40:32
3
Vinnande bud
28/9 14:56:57
1
800 kr
28/9 14:56:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm behm
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Wilhelm Behm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1349 1149
Wilhelm Behm
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskapsmotiv. Olja på duk, 24x36cm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 16:55:59 | 1 | 350 kr |
| 26/9 15:34:46 | 2 | 350 kr |
| 26/9 15:34:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 14:26:55 | 1 | 500 kr |
| 28/9 14:40:32 | 3 | Vinnande bud |
| 28/9 14:56:57 | 1 | 800 kr |
| 28/9 14:56:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm behm
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



