KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13491149
*
nr 1349 1149
Wilhelm Behm
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskapsmotiv. Olja på duk, 24x36cm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:08:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 16:55:59
1
350 kr
26/9 15:34:46
2
350 kr
26/9 15:34:46
1
350 kr (Budbetjänt)
28/9 14:26:55
1
500 kr
28/9 14:40:32
3
Vinnande bud
28/9 14:56:57
1
800 kr
28/9 14:56:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm behm
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Wilhelm Behm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1349 1149
Wilhelm Behm
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskapsmotiv. Olja på duk, 24x36cm
Wilhelm Behm, svensk målare född 1859, död 1934.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 16:55:59 | 1 | 350 kr |
26/9 15:34:46 | 2 | 350 kr |
26/9 15:34:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/9 14:26:55 | 1 | 500 kr |
28/9 14:40:32 | 3 | Vinnande bud |
28/9 14:56:57 | 1 | 800 kr |
28/9 14:56:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm behm
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50